Dziękujemy za zaufanie!

Założenia Programowe

OŁTASZYN – RAZEM DLA MIESZKAŃCÓW

Poprawa jakości i bezpieczeństwa
życia mieszkańców Ołtaszyna.

Poprawa jakości i bezpieczeństwa życia mieszkańców Ołtaszyna.

Chcemy kontynuować to co realizowała do tego roku Rada Osiedla. Główne cele naszych działań to poprawa jakości i bezpieczeństwa życia mieszkańców Ołtaszyna.

Poprzez poprawę jakości rozumiemy zagospodarowanie i oczyszczenie wszystkich zaniedbanych miejsc, które są wizytówkami naszego osiedla.

Bezpieczeństwo to drugi filar, który ma wpływ na jakość naszego życia – więcej przejść dla pieszych przez drogi, które po otwarciu kolejnego odcinka WOW spowodowały, że przez Ołtaszyn przebiega dziś, zamiast lokalnej drogi o umiarkowanym ruchu, tranzyt w kierunku Bielan. W tym roku rozpocznie się remont ul. Kurpiów, która jest najbardziej ruchliwą ulicą na naszym osiedlu i jednocześnie najbardziej zaniedbaną drogą. Dzięki naszym staraniom będą tu wreszcie nowe chodniki, ścieżka rowerowa i bezpieczne przejścia z wysepkami dla pieszych.

W przyszłej Radzie Osiedla chcemy kontynuować osiągnięty cel jaki założyliśmy sobie w poprzedniej kadencji – integrację osiedla. Ołtaszyn zamieszkują dziś ludzie, którzy żyją tu niemal od urodzenia, jednak w ostatnim dziesięcioleciu pojawiły się nowe inwestycje mieszkaniowe i liczba ludności w tym czasie wzrosła niemal dwukrotnie. Osiedlili się tu młodzi ludzie, którzy zaczynają dopiero się asymilować i to jest ważne zadanie dla nas – aby Ołtaszyn, a szczególności jego mieszkańcy stali się wspólnotą, by chcieli częściej działać razem. Dlatego w tym roku stajemy do wyborów z hasłem
„OŁTASZYN – RAZEM DLA MIESZKAŃCÓW”.

Doprowadziliśmy do remontu boiska. Teraz mamy piękne miejsce do organizowania rodzinnych spotkań, pikników i innych imprez plenerowych dla wszystkich pokoleń mieszkańców Ołtaszyna. W przyszłej kadencji chcemy oddać kolejne miejsce do odpoczynku naszych mieszkańców, tj. zrewitalizować plac zabaw przy ulicy Rubinowej.

Ważną sprawą jest przebudowa budynku przy ul. Strachowskiego 6, który dzięki naszym staraniom w przyszłości ma być przeznaczony dla mieszkańców na cele społeczne. Już teraz po otwarciu CAL widzimy, że nasze osiedle ma ogromny potencjał!

Chcemy dokończyć to co już zaczęliśmy i mamy plany na więcej.

Znamy już procedury i ludzi odpowiedzialnych za realizację projektów w urzędzie i jednostkach miejskich. Cieszymy się jako Rada Osiedla bardzo dobrą opinią wśród urzędników – bo bez ich pomocy nie zdziałalibyśmy tyle dobrego i już widocznego na osiedlu. Współpracujemy z Radą Miasta, a w naszych szeregach mamy swoją przedstawicielkę. Współpracujemy także z Prezydentem Miasta i większością osób decyzyjnych, które moglibyśmy długo wymieniać. Dziękujemy im za pomoc i wsparcie.

Kolejne pięć lat chcemy poświęcić między innymi na: doprowadzenie do końca remontu ul. Grota Roweckiego, Kurpiów, Kutrzeby, Orawskiej, fragmentu ulicy Kleeberga i realizowanie w tzw. partycypacji ulic Marii Witek, Kustronia, łącznika ulicy Motylkowej – Świt i Koralowej. Zamierzamy wesprzeć starania urzędników o wybudowanie brakującej części Wschodniej Obwodnicy Wrocławia, remont budynku przy ulicy Strachowskiego 6 i rewitalizację zaniedbanych terenów zielonych wraz z placami zabaw dla najmłodszych i ławkami dla seniorów. Będziemy kontynuować tradycję spotkań piknikowych i sportowych, wycieczek rowerowych oraz zajęć tematycznych dla mieszkańców osiedla.

0
Liczba mieszkańców os. Ołtaszyn
0
ulice os. Ołtaszyn
0 h
Powierznia os. Ołtaszyna
Shopping Basket